Nejen pro muže

Manipulační technika

Manipulační technika není jen stěhovací vozík či transportní plošina. Manipulační technikou jsou stroje i stěhovací pomůcky. Kdo si představuje pod pojmem manipulační technika jen samé velké stroje, vysokozdvižné vozíky apod., bude překvapen, jak širokou škálu stěhovacích pomůcek, přenosných v ruce, bez motoru, ať už elektrických nebo spalovacích, tento pojem zahrnuje.

Nosný vozík – slouží pro stěhování strojů, zařízení na výrobu, nebo na přesun ocelových konstrukcí apod. Je vyrobený z oceli, vybavený kvalitními kuličkovými ložisky. Kola mohou být celá z oceli, nebo z oceli s polyuretanovým běhounem. Druhá vyrianta kol šetří více podlahu. Nosnost je různá od 1200, 3800 až po 9000 kg při rovnoměrném zatížení na všechna kola.

Řídící stěhovací plošina – má nosnost 12 tun, je vybavená řídící ojí, dlouhou jeden metr. Oj má otáčivá ložiska. S plošinou je možné jet s těžkým nákladem i do zatáček a rohů. Má 8 ocelových kol. Výška plošiny je 115 mm.

Nosná stěhovací plošina – je tvořena dvěmi samostatnými plošinami. Propojíte je dvěmi spojovacími tyčemi, které jsou dodávány spolu s plošinami. Mají 2×6 kol z nylonu. Nosnost nosné stěhovací plošiny je 12 tun. Plošiny mají rukojeti pro přenášení.

Transportní plošina řídící – má nosnost 6 tun se 4 koly, nebo 8 tun se 6 koly. V obou případech z nylonu. Plošiny jsou vybaveny otočnou ojí.

Řídící vozík – má nosnost od 2500 do 8000 kg. Počet kol a materiál je různý, podle nosnosti vozíků. Řídící vozík se obvykle používá v kombinaci s nosnými vozíky a tvoří tak větší transportní plošiny pro přepravu velmi těžkých nákladů.

Nosná transportní plošina s otočnou deskou – je z oceli s nosností 6, 12 a 18 tun. Otočná deska plošin umožňuje otáčení se s břemenem o 360 stupňů. Vyhnete se tak snadněji s těžkým nákladem překážkám.

Previous ArticleNext Article