Domácnost

LED reflektory pro dům i zahradu

LED reflektory jsou náhradou za halogenové reflektory. Oproti halogenům mají několik výhod. Hlavní výhodou je úspora energie, při stejné svítivosti mají mnohem menší spotřebu elektrické energie. Další výhodou je dlouhá životnost a díky tomu i dlouhodobá bezúdržbovost. Navíc nejsou náchylné na časté spínání a ihned svítí na 100%, díky čemuž jsou ideální pro použití s PIR (pohybovým) čidlem.

Pokud vybíráte náhradu za halogenový reflektor, podívejte se do tabulky níže, která vám napoví, co bude adekvátní náhradou za váš dosavadní reflektor. V nabídce jsou reflektory stříbrné, které jsou klasickým halogenům nejpodobnější, dále reflektory slim, které jsou tenčí a vejdou se tedy i do míst, kam klasický reflektor ne. Stříbrné reflektory jsou k dostání ve variantách 230V a také 12V a 24V. Všechny tyto reflektory jsou vhodné i k použití venku. Navíc si můžete vybrat i reflektory, které jsou vybaveny PIR čidlem či jsou namontovány ve stojanu.

Při výběru reflektoru si můžete zvolit barvu světla, která Vám nejvíce vyhovuje. Většina reflektorů je k dostání v bílé barvě světla, u některých si můžete vybrat i z teplé bílé či studené bílé.

Využití LED reflektorů je mnoho. V domě se Vám bude hodit zejména jako venkovní osvětlení třeba vchodu, chodníčků či cestiček, vjezdu do garáže či příjezdových cest. Na těchto místech bude vhodnou variantou reflektor doplněný PIR čidlem. LED reflektor oceníte i jako pomocníka do dílny, pokud si vyberete variantu se stojanem, můžete ho i libovolně přenášet. Pokud máte na zahradě sochy, či jiné předměty, které byste si přáli v noci osvětlit, LED reflektor bude ideální volbou.

LED reflektor

halogenový reflektor

10W

50 – 80W

20W

100 – 150W

30W

150 – 250W

50W

250 – 350W

70W

350 – 500W

100W

500 – 800W

Previous ArticleNext Article