Cestování

Krkonošské vodopády

Do Krkonoš se jezdí hlavně lyžovat a také kvůli zdolání nejvyššího vrcholu – Sněžky. Krkonoše ale skrývají i mnoho dalších krás, které mohou obdivovat návštěvníci během celého roku. Jednou takovou chloubou jsou i nejznámější krkonošské vodopády.

Pančavský vodopád

Nejdelším krkonošským vodopádem je Pančavský vodopád s délkou 140 metrů. Voda Pančavy se zde valí přes mohutné kameny skrz Pančavskou louku do údolí Labského dolu a vytváří jedinečnou přírodní podívanou. Návštěvníci se mohou kochat pohledem shora, pokud se vydají po trase ze Zlatého návrší k Labské boudě.

Labský vodopád

Labský vodopád se pyšní délkou 45 metrů. Jeho úchvatné peřeje padají do Labského dolu, kam Labe pokračuje. Vodopád se nachází několik metrů pod Labskou boudou, kde se můžete občerstvit. Asi 1 kilometr od něj pramení řeka Labe, a proto lze oba výlety jednoduše spojit.

Mumlavský vodopád

Nedaleko Harrachova se nachází Mumlavský vodopád, ke kterému se dostanete příjemnou nenáročnou procházkou. Kromě vodopádu můžete obdivovat také další zajímavé přírodní úkazy, kterými jsou obří hrnce neboli ohlazy. K nim se váže také řada legend, které si můžete přečíst na naučných tabulích.

Previous ArticleNext Article