Domácnost

Kdo jak si ustele…

Tak si i lehne. To asi známe všichni. Jenže ne každý klade spánku a odpočinku tolik  pozornosti, jakou by si zasloužil. Určitě to znáte sami. Převalování se na posteli, neustálá úprava polštáře a ne a ne usnout. Pojďme spolu odstranit jednu z hlavních příčin nezdravého spánku. Začněme třeba výběrem kvalitně zpracované postele.

Velký výběr kvalitních postelí různých rozměrů nabízí obchod Matrace-Store.cz. Postele jsou standardních rozměrů pro zcela běžné matrace od rozměrů matrací 80×200 až do matrací 200×200 cm. Máte-li však specifický rozměr, či požadavky na matraci, není problém se zkontaktovat a vyrobit matrace na míru. Stačí zadat požadovanou šířku a délku matrace a matraci Vám zhotoví ve velmi krátké dodací lhůtě.

Dobře. Máme kvalitní postel, matraci a stejně to není ono. Věděli jste třeba to, že se v noci během spánku pohnete až 80x ? A s tím je spojené namáhání kloubů, páteře a krční páteře. Jen si vzpomeňte jak nevíte kam s polštářem, stále ho naklepáváte a ne a ne se „uvelebit“. Přitom řešení je jednoduché. Zásadou je, aby krční páteř byla uvolněná. To však musíte mít hlavu ve správné poloze.

Toho docílíme tím, že použijeme anatomický polštář. Opět jej můžeme zakoupit prostřednictvím prodejce na stránkách eshopu Matrace-Store. Nabízené anatomické polštáře jsou vyrobeny z PUR (polyuretan) a studené pěny, BIO pěny, nebo Viscoelastické paměťové (líné) pěny. Abychom byli v obraze. Studená pěna je také polyuretan, ale zpracovaný za studena. Nikoli za pomoci tepla a nevypěňují se pomocí chemikálií.

Hlavní předností takto zpracovaného materiálu je odvětrávání a vzdušnost. Je to logické a především vysoce hygienické. Ve spánku předáte do matrace cca ¾ litru tělesné vlhkosti. Proto pokud máte matrace a polštáře z tohoto materiálu, omezíte výskyt roztočů a podobných parazitů, kteří potřebují vlhko.

Ještě jsem zmínil línou pěnu. Takže vysvětlím, že matrace a polštáře, které jsou vyrobeny z líné pěny, mění svoji tvrdost podle teploty lidského těla. Tzv pomalý efekt, což je pomalé vracení se do původní polohy umožní stejnoměrné rozložení zpětného tlaku matrace na lidské tělo. Proto je tělo ve stabilní poloze a méně se otáčíme, jak jsem již zmínil. Prostě pohodlný a zdravý spánek.

Previous ArticleNext Article