Domácnost

Jak vybrat digestoř, odsavač par

Odsavač par a digestoř znamená úplně to samé, takže je jedno, co potřebujete vybrat :-).
Funkce digestoře je naprosto klíčová pokud chceme dýchat v kuchyni čistý vzduch. Moderní maminky zbožňují kuchyňský prostor spojený s obývacím – vidí totiž při vaření na děti. A kdo by chtěl dýchat nežádoucí páry v obýváku?

Kvalitní odsavače par na T-digestoře.cz. CATA a EMPIRE za nejlepší cenu na trhu

Výkon digestoře
Z hlediska funkce digestoře je třeba vhodně dimenzovat odsávací výkon. Vzduch by se měl v místnosti vyměnit 7 až 10 x za hodinu. Spočítejte tedy objem místnosti (v případě propojených prostorů objem celého..) a vynásobte 10 x. Objem vyjde v metrech krychlových. Výsledek tedy bude číslo v m3 za hodinu a to je údaj, který je u každé digestoře uveden.

Jaký druh odtahu je pro digestoř ideální?
Druhy režimu u digestoře jsou: odtahový a recirkulační. Odtahový režim znamená, že je digestoř napojena na nějaký komín, který vede vně budovy. Recirkulační režim znamená, že odsátý vzduch se prožene pouze přes vnitřní uhlíkové filtry a vrací se zpět do místnosti relativně čistý.

Pokud je to jen trochu stavebně možné, vždy volte pro digestoř odtahový režim. Vždy je lepší znčištěný vzduch odvést vně budovy. V recirkulačním režimu digestoře má digestoř větší spotřebu, uhlíkové filtry je třeba měnit, digestoř je hlučnější…

Při výběru digestoře nebo odsavače par je třeba mít na paměti ještě několik dalších věcí. Všechny informace hledejte na T-digestoře.cz v průvodci: JAK VYBRAT DIGESTOŘ.

Previous ArticleNext Article