Domácnost

Jak na odstranění vodního kamene

Odstranění vodního kamene je úkol, se kterým se dnes a denně potýká většina svědomitých hospodyněk toužících po dokonale čisté domácnosti bez jediné chybičky na kráse. Vodní kámen je známý prevít, který bez ohlášení napadá pračku, vodovodní baterie u rychlovarné konvice. Jedná se o nezvaného hosta, po jehož přítomnosti doma nikdo z nás netouží, ba naopak je nám jedině na obtíž. Inu jen ruku na srdce: co byste si pomysleli o domácnosti, kam byste přišli na návštěvu a kde by na vás z vodovodní baterie koukal starý vodní kámen, jenž by byl jasným důkazem toho, že majitelé o své bydlení dvakrát nepečují? Trápí-li vás tento problém, pak si přečtěte následující řádky ukrývající návod, jak na odstranění vodního kamene.

Jak na odstranění vodního kamene z…

…toalety?

Hnědé usazeniny v toaletní míse jsou často způsobené tvrdou vodou a hojným splachováním a co si budeme nalhávat: není to nic, co byste chtěli ukazovat svým přátelům. Naštěstí máme tip, jak proti tomuto problému bojovat: nalijte do WC kuchyňský ocet a nechte jej působit celý den. Můžete tak učinit před tím, než ráno odejdete do práce a doma tak nikdo nebude. Po příchodu domů pak už jen stačí WC vydrhnout pomocí záchodové štětky.

…vodovodní baterie?

Jestli je vodním kamenem něco často postiženo, pak jsou to právě vodovodní baterie a to jak v kuchyni, tak i v koupelně. Nebojte se, ani tentokrát vás nenecháme ve štychu, spolehneme se na radu našich babiček, které na tuto metodu sázely. Vyčistěte vodovodní baterie pomocí octového roztoku, sodou nebo citronem. Pamatujte, že čím více bude vaše baterie zanesená, tím déle nechte použitého pomocníka působit.

…pračky?

Ani pračka se vodnímu kameni často neubrání a v takovou chvíli je řada na vás, abyste se o ní patřičně postarali. V tomto případě doporučujeme 1x za měsíc nalít přímo do bubnu vaší pračky půl litru octa a zapnout program běžící na 90°C.

Previous ArticleNext Article