Domácnost

Hostina

Čarodějnici se podařil husarský kousek. Ač totiž byla dítka vůkol svými rodiči poučována, aby si nic nezačínala s cizími lidmi, nic si od těchto nebrala a nechodila s nimi na odlehlá opuštěná místa, nechali se Jeníček a Mařenka zlákat na perníček a ona tak měla v chlívku hned dvě nová dítka, jež si po vykrmení uvaří podle kuchařské knihy po praprapředchůdkyni.

Je nasnadě, že vykrmit si taková dítka není jen tak. To potvrdí každý hospodář, ať už doma krmí jakoukoliv následně zkonzumovatelnou havěť. A tak čarodějnice běhala od úsvitu do soumraku sem a tam, sháněla suroviny, hnětla těsto, pekla v peci, jen aby robátka neměla o chutný perníček nouzi.

A krmení není ještě vše. Protože k čemu vydatná strava, pokud ji krmený zase vysportuje, že? I musela dítka zároveň udržet v klidu. A tak roztopila pod kotlem, jenž jí sloužil (inu, magie) jako obyčejným lidem internet, a nakoupila pro dítka v e-shopu www.primatextil.cz přímo skvělé ložní povlečení a přikrývky, z nichž by dítka následně nevylezla ani za zlaté prase, jak se říká.

A hovějící si dítka přibírala na váze rychlostí Američanů živících se hamburgery s Coca-Colou. A než by se jeden nadál, byli tito dětští brojleři k sežrání, v přenesené i původním smyslu slova.

A protože ježibaba byla už poučenou chybami své předchůdkyně, jež exhibovala na lopatě tak dlouho, až ji jiný Jeníček, dnes už otec od rodiny, upekl namísto sebe, stalo se plánované. A než se jeden nadál, byl pekáč s vypečenými dětmi pro babin mlsný jazyk na stole.
Jenže ježibaba dobře věděla, že takové pošušňání nebude každý den, zejména pak v nejbližší době, neboť se po právě upečených dětech dosud pátralo a jiná místní dítka rodičové opět ze strachu zavřeli doma. A když se tedy jde jíst něco mimořádného, je třeba se na takovou událost patřičně připravit.

A tak čarodějnice svůj jindy nevzhledný stůl pokryla mimo čistého ubrusu i paličkovanými výrobky od výše zmíněného prodejce, na rozvrzané sesle dala sedáky na židle, nádobí utřela kuchyňskými utěrkami; to vše koupila pochopitelně též na www.primatextil.cz.
A pak už mohla usednout k bohatě prostřenému stolu.

Ovšem moc se nenajedla. Protože to byste se divili, kolik náhle měla potenciálních amantů, kteří se k ní sami pozvali! Černokněžníky, hejkaly, pocestné, ale třeba i prince.

Protože kdo by si nechal ujít tak honosnou hostinu, že?

Previous ArticleNext Article