Sport

Horská kola pod stromeček

Letos budou mít naši kluci z Ježíška opravdovou radost. Už od léta, kdy jsme byli společně na turistické dovolené, nemluvili o ničem jiném, než že by chtěli pořádná kola, se kterými můžou bezpečně objet kus republiky.
Proto jsme s manželem ani na chvilku nezaváhali a volba letošního Ježíšku byla jasná – horská kola. S manželem samozřejmě nejsme žádní odborníci. Začali jsme tedy hledat potřebné informace na internetu.

Objevili jsme internetový obchod POWERSTORE.cz, kde jsme se dočetli, jak horská kola vybrat.

Tyto rady byly doslova k nezaplacení:

Pokud se rozhodneme pro koupi jízdního kola, základním kritériem je způsob využití kola. Tato stručná navigace by měla pomoci při výběru typu kola dle způsobu jízdy a požadavků. Nejdůležitější je pochopitelně správná velikost rámu, kterou lze určit na základě výšky cyklisty, a délka sedlové trubky. Při výběru je také nutno brát v potaz i možnost dovybavení příslušenstvím, jež se může v budoucnosti hodit, jako jsou nosiče, dětské sedačky či vozíky.

Treková a krosová kola využije díky své variabilitě a všestranné použitelnosti nejširší spektrum cyklistů. Ti, kteří od kola požadují komfortní a rychlou jízdu po rozličných površích, by měli preferovat právě cross kolo. Tato kategorie bicyklů nabízí alternativu silniční a horské jízdy, takže pokryje potřeby běžného cyklisty s naprostou spokojeností. Jsou vhodná na dojíždění do práce či na víkendové vyjížďky s rodinou a dětmi, kdy budete přejíždět mezi asfaltovou a polní cestou.
Dozvěděli jsme se s manželem ještě další informace, podle kterých jsme nakonec vybrali horská kola 29.

Myslím si, že synové budou z kol nadšení. Je pravda, že je nechtějí z nějakého rozmaru. Už několik let totiž tráví dovolenou tím, že se oba sbalí a měsíc cestují po českých luzích a hájích. Poznávají nové lidi, kraje a kde se jim zrovna líbí, se na pár dní usadí.
Na letošní Vánoce se s manželem těšíme jako malí, i když jsou naši synové už velcí, pod stromečkem jim určitě budou zářit oči, jako když byli oba malí kluci.

Previous ArticleNext Article