Kosmetika

Flakóny plné vášně

Začnu latinským citátem Qui pingit florem, non pingit floris odorem, což znamená: Kdo namaluje květinu, namaluje její vůni. A o vůních bych dnes rád pohovořil. Představte si vůni parfému, který se smyslně rozprostírá okolo tajemné záhadné. Nebo okolo Vás. Jednoduše řečeno, správná volba parfému jen dokreslí osobnost a styl.

Při volbě parfému rozhoduje spousta aspektů. Logicky, jsem li muž či žena. Zde je to dáno přírodou a především rozdílným PH pokožky a chemického složení potu. Při výběru parfému, voňavky, nebo jen deodorantu je zapotřebí mít na mysli, zda se navoníme do společnosti. Nebo jen tak do práce a nebo po koupeli. Není univerzální parfém pro všechny. Je to stejné jako s chutí.

Také záleží na Vašem stylu. Jste sportovní? Jste konzervativní? Nebo dámy a ty především. Jste romantička, nebo tajemná dáma v závoji? Popřípadě rafinovaná elegance je Vaší doménou?  A právě jaký typ parfému zvolit, nebo co o Vás parfém vypoví naleznete třeba na stránkách divky-zeny.cojevakci.cz. Dozvíte se, že kupříkladu esence z jasmínu  zvýrazní křehkou romantičku.

Naopak extrakty z konvalinky, nebo černého rybízu dají tušit jistou rafinovanost. A pozor na dámu, za níž se line vůně pivoňky, nebo šeříku. Používá li tyto esence jedná se o sebevědomou a zároveň neodolatelnou lvici, která je v silném kontrastu s milovnicí přírody. Ta zase použije jemné tóny melounu či ananasu s kapkou akácie.

Není to jednoduché, orientovat se ve světě vůní a parfémů. Podívejte se třeba na divky-zeny.cojevakci.cz, kde jsou rady a triky, jak  nejenom parfém zvolit, ale i jak správně vyzkoušet. Dočtete se zde i o konkrétních parfémech, rozdělených podle osobnosti uživatele. Takže si dovolím parafrázi : zkuste růži nemalovat, ale voňte jako růže.

 

Previous ArticleNext Article