Hry, hračky, zábava

Co dokáží obrázkové kostky? Mají pro děti význam?

Obrázkové kostky bezpochyby patřily k nejpopulárnějším hračkám minulosti. Zkuste trochu zapátrat v paměti a vzpomenout si, jaké jste doma měli právě vy. Vzpomínáte si? Pokud ano, potom se vám jistě vybaví i mnoho hodin, které jste při hře s nimi strávili. Jak jsou na tom obrázkové kostky dnes? Mají pro děti význam? Proč o  jejich koupi přemýšlet?


Obrázkové kostky jsou podceňované
Na první pohled se může zdát, že na obrázkových kostkách není nic zvláštního. Je to ale obrovský omyl. Tato ve své podstatě jednoduchá hračka nabízí mnoho zajímavého a pro děti užitečného.
Obrázkové kostky v první řadě dokáží rozvíjet dětskou představivost a kreativitu, smysl pro detail a logiku a trénují vnímání barev. Skládání obrázků vyžaduje soustředění a přispívá k  tréninku trpělivosti. Na své si přijde i paměť. Kromě rozvoje intelektuálních schopností hra s kostkami procvičuje i dětskou motoriku. Kostky se totiž dají využít i ke stavění různých věží či jiných objektů.

Právě toto jsou důvody, proč by obrázkové kostky měly zajímat hlavně vás jako rodiče. Svým dětem totiž můžete koupit smysluplnou hračku a zajistit jim kvalitní hru, při které se naučí mnoha věcem. Uvažujte o tom…

Pozor – nejsou všechny stejné
Při nákupu obrázkových kostek je nutné dávat obrovský pozor. Pokud se pro nákup rozhodnete, máte na výběr ze tří různých variant. Koupit můžete obrázkové kostky plastové, vyrobené z pilin nebo dřevěné. Důležité je vědět, že mezi nimi existují velké rozdíly. Plastové kostky jsou ve většině případů jen chvilkovou záležitostí. Plast není příliš odolný a obrázky se z kostek po několika hrách olupují. Ani kostky z pilin nejsou z hlediska trvanlivosti dobrou volbou. Náš trh zaplavily hlavně kostky z pilin dovážené z Číny. Na první pohled jsou pěkné, ovšem při hraní se projeví jejich nedokonalosti. Dochází k odlupování hran. Výrazně lépe jsou na tom klasické dřevné kostky. Ty vynikají odolností (k jejich výrobě je použito kvalitní dřevo) i motivy a trvanlivostí barev.

S českou kvalitou to jde lépe

Na výrobu dřevěných obrázkových kostek se v České republice již řadu let specializuje společnost TOPA Toys s.r.o. Právě kostky od tohoto výrobce dřevných hraček možná znáte ze svého dětství. TOPA Toys s.r.o. vyrábí dřevěné obrázkové kostky ze smrkového dřeva z Podkrkonoší a zdobí je nádhernými obrázky. Mezi nejpopulárnější patří kostky Sněhurka. Při skládání si děti připomenou nejdůležitější okamžiky této pohádky. Oblíbené jsou také kostky Zvířátka v lese či Z pohádky do pohádky.

TOPA Toys s.r.o. vyrábí kostky o hraně 3,7cm a k dostání jsou v různě velikých baleních (2×2 až 4×5 kostek v kubusu).

Uvažujte nad kostkami i vy. Vaše děti budou bavit stejně dobře jako vás. Více informací o výrobě a druzích kostek se dozvíte na www.topatoys.cz.

Previous ArticleNext Article