Domácnost

BioMamma.cz – to pravé pro ekologickou rodinu!

Dáváte ve své domácnosti důraz na šetrnost vůči přírodě? A marně hledáte, kde nalézt ekologické výrobky, které by byly kvalitní a které by se hodily nejen pro vás, ale i pro vaše děti? Potom navštivte internetový obchod www.biomamma.cz, který vás překvapí bohatou nabídkou zboží nejen pro děti, ale pro celou domácnost!  Co vše v ní můžete nalézt a na jaké novinky se mohou těšit zákazníci tohoto e-shopu, nám prozradila paní Anna Bräunerová.


Jak začínal internetový obchod BioMamma.cz?

Začínali jsme zcela ekologickým sortimentem: systémem pratelných plen značky Popolini, českým výrobcem ekodrogerie Missivou, postupně jsme přibírali zboží různých českých výrobců, které jsme tím chtěli podpořit (například české výrobce hraček Detoa, Lena). Následovaly značky, jako např. Babyvak nebo Emitex. Důkladným vyhledáváním jsme našli i malé výrobce, kteří nám dodávali např. hopsadlo Babyhop nebo kteří pro nás šijí oblečení pro děti. V dalším kroku jsme oslovili několik firem, které zaměstnávají z nadpoloviční většiny zdravotně postižené spoluobčany – i tyto výrobky nyní nabízíme. Poté jsme se soustředili na doplnění nabídky pratelných plen o další výrobce (česká Haipa-Daipa, dále Imse Vimse, Tots Bots atd.). Uzavřeli jsme spolupráci s několika výhradními distributory zboží vhodného do našeho e-shopu, nabízíme tedy rovněž zboží nevyrobené v ČR (zde se podobné nedá sehnat), zato kvalitní. Jedná se např. o značku Engel, MaM a další. Dále pokračujeme ve vyhledávání zboží, které by naši zákazníci uvítali s cílem nabídnout kompletní sortiment pro (hlavně ekologickou, zdravou) domácnost.

Co dalšího lze nalézt ve vaší bohaté nabídce?

Náš internetový obchod BioMamma.cz nabízí rozsáhlý oddíl Plenkové zboží, kde naleznete i jednorázové ekologické plenky, v oddíle Textil buď české výrobky nebo oděvy z přírodních materiálů (biobavlna, merino vlna apod.), v oddíle Kočárky a nosítka naleznete velký výběr českých šátků, vaků a nosítek, přičemž se specializujeme na perfektní Manducu. Dále u nás najdete Domácí potřeby (např. české lůžkoviny nebo nábytek; nejprodávanějším výrobkem jsou Rostoucí židle, které nabízíme od tří výrobců), oddíl pro těhotné ženy či oddíl Ekologická drogerie, kde si můžete vybrat např. ekologický prací gel, biokosmetiku, dámské hygienické potřeby (pratelné vložky, jednorázové nebělené z biobavlny, vložky do podprsenky, menstruační kalíšek aj.). Na stránkách www.biomamma.cz najdete i další oddíly, které stojí za navštívení. Nabízíme více než 1000 druhů zboží!

Na co dáváte největší důraz při výběru sortimentu?

Jak jsem již řekla, zajímá nás původ, složení, dopad na životní prostředí a v neposlední řadě kvalita zboží. Naše rodina i rodiny našich spolupracovníků výrobky běžně používají a ty, se kterými nejsme spokojeni, stahujeme z prodeje. Klademe důraz na zdraví a spokojenost našich dětí. Všichni proto používáme látkové pleny, které já osobně považuji za základ. Neustále sledujeme, co je ještě zapotřebí k péči o dítě, jaké jsou varianty (zda jsou ekologické), co usnadní maminkám práci, sledujeme novinky, jezdíme na veletrhy, čteme testy výrobků a ty nejkvalitnější výrobky zařazujeme do nabídky. Nemáme-li nějaký výrobek v nabídce (na což narazíme sami, nebo se na nás obrátí s dotazem zákazník), seženeme dodavatele. Díky našim osobním zkušenostem můžeme zákazníkům poradit ať už prostřednictvím mailu, v našem obchodě nebo na prezentačních akcích. Snažíme se o osobní přístup.


Ekologická domácnost zajisté dává přednost plenám látkovým před jednorázovými. Existují však pro tento výběr i zdravotní důvody?

Samozřejmě. Dítě v plence z biobavlny nepřijde do kontaktu s chemikáliemi, jako tomu je u běžně prodávaných "jednorázovek". To se týká i bio-oblečení (věděli jste, že bavlna je nejvíce chemicky ošetřovaná rostlina?). U chlapců může používání jednorázovek způsobit pozdější potíže s plodností. Miminka se v pratelné plence minimálně opruzují (při používání ekologických pracích prostředků) a rodiče jsou odměněni úsporou asi 20 000 Kč za celé dvouleté plenkové období.

Je celý váš provoz ekologický?

Ano, snažíme se o maximum. Například tiskneme na recyklovaný papír nebo balíme do použitých krabic. Nepoužíváme auto, manžel vozí zboží do obchodu vlakem.

A jaké máte zkušenosti s nosítky/krosničkami značky Manduca?

V jejich prodeji jsme jednička, máme je za nejnižší cenu na trhu, stále skladem ve všech barvách. Jsou pro děti od 3 kg do 20 kg. Sami v nich nosíme své děti denně. Výhodou je kapucka, která se přetáhne dítěti přes hlavičku, když usne, a drží ji.

V jakých barvách je nabízíte?

Základní řada je petrolejová (zelená), červená (bordó), přírodní a černá barva. Dále máme šedou, žlutou s kytičkami, přírodní s růžovými kytičkami a dvě (hnědočerné a hnědocihlové barvy) jemňoučké z biobavlny, vyrobené v ČR. Před létem se chystají ještě další varianty – limitované edice.

Chystáte nyní nějaké novinky pro zákazníky?

Letní řadu brýlí s páskem pro kojence, UV kloboučků a dalších potřeb na léto jsme právě uvedli. Nově jsme začali spolupracovat s PPL, zákazníci tedy mohou zvolit velmi rychlou dopravu zboží. Další novinkou bude možnost výhodných splátek, o které jsme byli zákazníky požádáni. Ne všichni mají hotovost na nákup sady pratelných plen (které jim ale vydrží celé dva roky). Investici okolo 5 000 Kč si proto budou moci rozvrhnout do několika měsíců.

Lze u vás domluvit i nějaké individuální prezentace, případně vás vyhledat  v nějakém kamenném obchodě?

Data prezentací naleznete na našich stránkách vpravo dole, děláme i individuální, např. pro mateřská centra nebo jednotlivce. Kamenný obchod máme nově v ekologickém centru Toulcův Dvůr.

Jak se zákazníci dozví, jaké nové výrobky jste vložili do nabídky?

Jednou až dvakrát do měsíce zasíláme zákazníkům informační email. Stačí se u nás zaregistrovat, nebo se přihlásit k odběru novinek, a to z hlavní strany obchodu www.BioMamma.cz.

Děkuji vám za rozhovor a přeji mnoho spokojených zákazníků.


A na závěr mám pro vás skvělý tip! Na stránkách www.vasedeti.cz právě probíhá soutěž s názvem Znáte je? o krásné ceny, které do soutěže věnoval internetový obchod www.BioMamma.cz. I vy se do ní můžete zapojit a získat krásné ceny! Stačí jen zodpovědět tři jednoduché otázky…

Previous ArticleNext Article