Ukončené soutěže Xtá vyhrává

89. vyhrává DVD Herečky

V soutěži hrajeme o DVD Herečky. Odpovídat můžete na každou vloženou otázku, vyhrává 89.odpověď.
Soutěž ukončena, výhru získává Kytinka, gratulujeme!

Distribuční společnost Film Europe uvádí film

Zatímco spíš

{youtube}e5mnHAUJLUk{/youtube}

César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření.
Hra na kočku a na myš začíná, aniž by oběť o tom měla sebemenší tušení…

V kinech od 5.4.2012
oddelovac_meredit.png

Výhra v soutěži:

DVD Herečky

Valeria Bruni-Tedeschi, představitelka osobitých žen ve filmech Françoise Ozona, Claire Denis či Clauda Chabrola, natočila v roce 2007 svůj druhý celovečerní snímek, za nějž získala Zvláštní cenu poroty na festivalu v Cannes. Herečky jsou skvěle obsazenou (Valeria Bruni-Tedeschi, Louis Garrel, Mathieu Amalric) lehce autobiografickou hořkou komedií z prostředí pařížské divadelní scény.

Marcelline je obletovaná herečka, kterou už unavují herecké i milostné nabídky. Když však těsně před svými čtyřicetinami dostane hlavní roli v Turgeněvově divadelní hře Měsíc na vsi, setká se po dlouhé době s přítelkyní z herecké akademie, která mezitím stihla založit rodinu. Marcelline propadne úzkosti, co dál se svým prázdným osobním životem. Záchytné body hledá u bývalých milenců, mladého kolegy (Louis Garrel, jenž je také současným přítelem Tedeschiové), u excentrické matky (kterou hraje skutečná matka režisérky), překvapené gynekoložky, panenky Marie i přízraků mrtvého otce a své první lásky, dokonce u své divadelní postavy, která se jí zjevuje. Křehká tragikomedie tak získává na spádu. Na hranici patosu a sebekritického humoru přináší silnou katarzi pro každého, kdo se jednoho dne probral z pracovního kolotoče, a když otevřel oči, neviděl nikoho dalšího než sebe.

Valeria Bruni-Tedeschi, autorka scénáře, režisérka a zároveň představitelka Marcelline, nijak nezastírá, že jde o silnou autobiografii. Na pozadí pařížského hereckého prostředí a skvělého Turgeněvova textu tu hvězdy současného francouzského filmu parodují klišé o přehnaně citlivých hercích, jejichž údělem je bavit publikum i za cenu ztráty soudnosti…

oddelovac_meredit.png

Soutěžní otázka:

Všechny otázky vyčerpány…
Odpovídejte dokud vidíte formulář a není vyhlášen nahoře vítěz.

Princip hry

Otázky moderátorka mění, kdykoli ji napadne, nehledě na počet došlých správných odpovědí. Odpovídat můžete na každou položenou otázku jednou. Odpověď číslo 89. vyhrává, pokud bude správná. Pokud bude odpověď špatná, vyhrává hned následující správná.

Před soutěží si přečtěte PRAVIDLA. Účastí v soutěži dáváte najevo, že s pravidly souhlasíte.

Již zodpovězené otázky:

1) Bude film IRON SKY uveden v předpremiéře na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech? (ano)
2) Jaká je země původu filmu Faust? (Rusko)
3) Jak se jmenují hlavní hrdinové filmu Ahoj! Jak se máš?
(Gabriel a Gabriela)

4) Jaký je rok výroby filmu 10 dní před katastrofou? (2006)
5) Kdo režiroval film Akce kachna? (Di Drew)
6) Do jakého žánru patří film Můj miláček ráže 6,65? (drama)
7) Jak zní originální název filmu Tady to musí být? (This Must Be the Place)
8) Kdy má premiéru film Bajkonur? (07. 06. 2012)
Soutěž moderuje: daja24

Formuláře na odpovědi u této soutěže vidí jen lidé registrovaní a přihlášení, kteří uhradili 50,- Kč poplatek na daný měsíc. Více info v článku Otázkové soutěže. Pro zviditelnění formulářů na Meredit.cz a Perlorodky.cz se platí pouze 1x 50,- Kč.

Pokud níže místo kolonek formuláře vidíte větu "Nemáte oprávnění pro přístup k této stránce." a jste řádně přihlášeni, nemáte službu zviditelnění formulářů aktivní.

Previous ArticleNext Article