Finance

2 tipy, jak v domácnosti ušetřit za náplně do tiskáren

Dnes jsme pro Vás připravili 2 tipy, které Vám ušetří i stovky korun ročně na nákladech na domácí tisk. Oba tipy jsou dostupné drtivé většině z Vás, následující řádky tedy čtěte opravdu pozorně…

Zaschlé kazety automaticky nevyhazujte

Pokud doma tisknete sporadicky, může Vám inkoustová kazeta zaschnout. Krystaly inkoustu ucpané trysky kazety však lze vyčistit, tj. tyto kazety nemusíte automaticky vyhazovat.

Pokud jde o způsob čištění trysek, ve stádiu „mírného ucpání“ může pomoci, pokud trysky kazety několikrát přetřete mokrým hadrem.

V případě, že vodou vlhčený hadřík nepomůže, použijte speciální čistící roztok (jeho cena se pohybuje kolem 100 Kč). Aplikace roztoku je následující:

1. Vyjměte tiskovou hlavu z tiskárny. Položte ji tryskami směrem nahoru.

2. Na destičku s tryskami kápněte několik kapek roztoku tak, aby byly roztokem zality všechny trysky.

3. Dobu aplikace volte od 15 min. až po dobu 4 hodin v závislosti na stupni zaschnutí trysek. Po aplikaci smyjte roztok proudem teplé vody a tiskovou hlavu pečlivě osušte.

4. Vložte tiskovou hlavu zpět do tiskárny a vytiskněte černou stránku. Zpočátku světlý odstín černé a rozpíjející se tisk se během vytisknutí této stránky změní na standardní. Zpravidla stačí vytisknout cca. 10 cm vysoký černý pruh šíře A4 k tomu, aby se odstranil narušený inkoust z okolí trysek a obnovila se standardní kvalita tisku. Při delších aplikacích je nutno vytisknout dle potřeby černou plochu větší.

5. Pokud se nerozepsaly všechny trysky, opakujte celý postup znovu (pokud je to nutné i vícekrát).

Zdroj: www.tisknulevne.cz/dotaz/jak-pracovat-s-cisticim-roztokem

Čištěním zaschlých inkoustových kazet namísto jejich vyhazování ušetříte vyšší stovky korun ročně (navíc, není řešení koupit novou inkoustovou kazetu, jež Vám za pár měsíců opět zaschne).

Inkoustové kazety lze renovovat
Pod pojmem renovace je myšlena opětovná injekce inkoustu do kazety. U neporušených kazet lze injekci inkoustu opakovat v průměru šestkrát, tzn. úspora oproti scénáři, kdy stále kupujete nové originální kazety, šplhá i do tisíců korun. Což je v případě domácího provozu tiskárny výrazná úspora (oproti originálním kazetám zde lze ušetřit 70 % – 90 % nákladů).

Ovšem pozor, renovované inkoustové kazety, zejména v případě amatérské injekce inkoustu, zvyšují riziko poškození tiskárny. Renovaci kazet tedy provádějte u specializované firmy. V případě, kdy máte doma dražší tiskárnu, zvažte možnost koupě „značkových“ neoriginálních kazet, jejichž cena je o něco málo vyšší, než náklady na renovaci kazet. Se „značkovou“ neoriginální kazetou však získáváte záruku proti poškození tiskárny, maximální výtěžnost kazety a kvalitu tisku odpovídající originálním kazetám, viz. infografika výše.

Previous ArticleNext Article